Tre tips til barn med mobiltelefon
Vi har ikke fasiten på når ditt barn skal få telefon. Heller ikke på hvor mye hun eller han skal få bruke den, eller til hva. Men vi har tre konkrete tips til barn med mobil.
Vi har ikke fasiten på når ditt barn skal få telefon. Heller ikke på hvor mye hun eller han skal få bruke den, eller til hva. Men vi har tre konkrete tips til barn med mobil.
Vi jobber med en ny Min Side-app hvor utvidet funksjonalitet for foreldrekontroll og administrasjon av familiens abonnement er på tegnebrettet. Inntil denne er på plass oppfordrer vi deg til å sperre for barnets mulighet for å kjøpe innholdstjenester. Dette gjør du ved å ta kontakt med vårt hyggelige kundesenter. Du kan enten sende oss en privat melding på Facebook, via kontaktskjema eller ved å ringe 08200.
Vi anbefaler deg også å lære barna godt mobil- og nettvett! Du finner mange gode råd om dette på barnevakten.no.
Til de yngste barna anbefaler vi å starte med vårt billigste og minste mobilabonnement Mobil 1 GB. Abonnementet inkluderer fri bruk av tale, SMS og MMS, 1 GB data i måneden samt Data Rollover og bruk i EU/EØS. Unikt for alle våre abonnement er at vi ikke fakturerer overforbruk. Dette betyr at vi verken har full sperre eller løpende kostnader per megabyte når datakvoten er brukt opp. Vi setter derimot automatisk ned hastigheten når inkludert datamengde er nådd. Dette betyr at barnet fremdeles kan bruke data når kvoten er tom, men med redusert hastighet. Trygt og forutsigbart! Les mer om mobilabonnement for barn.
Ungdom har ofte behov for mer data og vi ser at vårt mobilabonnement Mobil 8 GB er svært populært i denne aldersgruppen. Disse abonnementet inkluderer også fri tale, SMS, MMS og datapakke på 8 GB. Alle våre abonnement har Fri Fart, Data Rollover og inkluderer bruk i EU og EØS. Når inkludert datamengde er brukt setter vi ned datahastigheten i stedet for full sperre eller løpende kostnader per megabyte. Dette gjelder alle våre mobilabonnement.
Dersom du er usikker på hvor stort abonnement barnet trenger, anbefaler vi å starte med Mobil 1 GB og deretter bytte til et større ved behov. For vi har ingen avtaletid på våre mobilabonnement.